سایه‌اش بودم ولی | عاشقانه ها

شاهین آگوست 23, 2020 29 بدون دیدگاه

عاشقانه ها

سایه‌اش بودم ولی سایه‌اش بودم ولی از سایه‌ام ترسید و رفتبی‌وفا کفش فرارش را شبی پوشید و رفت خنده‌هایش جانِ من بود و جهانم را گرفتپیش چشمش جان سپردم زیرِ لب خندید و رفت مثلِ یک پروانه‌ی زیبا پی گل بود و منشمع بودم آمد و دور سرم چرخید و رفت از همان اول به... بیشتر بخوانید »

تو بمان | عاشقانه ها

زیبا جولای 4, 2020 16 بدون دیدگاه

عاشقانه ها

تو بمان با من بی‌کس تنها شده، یارا تو بمانهمه رفتند از این خانه خدا را تو بمان من بی‌برگ خزان دیده دگر رفتنی‌امتو همه بار و بری، تازه بهارا تو بمان داغ و درد است همه نقش و نگار دل منبنگر این نقش بخون شسته نگارا تو بمان زین بیابان گذری نیست سواران را... بیشتر بخوانید »

آری آغاز دوست داشتن است

نازنین بانو مارس 19, 2020 41 بدون دیدگاه

عاشقانه ها

آری آغاز دوست داشتن است امشب از آسمان دیده‌ی تو روی شعرم ستاره می‌بارد در زمستان دشت کاغذها پنجه‌هایم جرقه می‌کارد  شعر دیوانه‌ی تب‌آلودم شرمگین از شیار خواهش‌ها پیکرش را دوباره می‌سوزد عطش جاودان آتش‌ها  آری آغاز دوست داشتن است گرچه پایان راه ناپیداست من به پایان دگر نیندیشم که همین دوست داشتن زیباست  شب... بیشتر بخوانید »

باران برای تو می بارد

شاهین مارس 19, 2020 32 بدون دیدگاه

عاشقانه ها

باران برای تو می بارد این برگ‌های زرد به خاطر پاییز نیست که از شاخه می‌افتند قرار است تو از این کوچه بگذری  و آن‌ها پیشی می‌گیرند از یکدیگر برای فرش کردن مسیرت..  گنجشک‌ها از روی عادت نمی‌خوانند، سرودی دسته‌جمعی را تمرین می‌کنند برای خوش‌آمد گفتن به تو..  باران برای تو می‌بارد و رنگین‌کمان – ایستاده بر پنجه‌ی پاهایش – سرک کشیده از پسِ کوه تا رسیدن تو... بیشتر بخوانید »